V Horus Optik nabízíme širokou škálu doplňků a příslušenství. Navštivte nás a nechte si poradit našimi zkušenými odborníky. Seznam našich poboček s kontaktními údaji naleznete zde.

Lupy

Nejen pro seniory se zrakovým handicapem.

 • do kapsy,
 • s osvětlením,
 • závěsné,
 • malé, velké, kulaté, hranaté…

Doplňky k brýlím

Vhodně zvolené doplňky prodlouží životnost Vašich brýlí.

 • pouzdra – různé velikosti, tvary i designy,
 • čistící utěrky – klasické, s motivy, proti zamlžování,
 • spreje – čistící i proti zamlžování,
 • šňůrky – bavlněné, silikonové, řetízky, pro děti i sportovce,
 • čistící sady – velmi vhodné i jako dárek,
 • ultrazvuky,
 • sluneční klipy na dioptrické brýle.

Příslušenství ke kontaktním čočkám

Důkladné očištění a dezinfekce je při nošení kontaktních čoček zásadní pro zdraví očí.

 • pouzdra na kontaktní čočky – jednoduchá i originální, na měkké i tvrdé čočky,
 • pinzety – pro snazší a bezpečnější manipulaci, hygienu a aplikaci,
 • cestovní sady – se zrcátkem, pinzetou, lahvičkou na roztok – velmi vhodné i jako dárek,

Roztoky

Desinfekci a hydrataci můžete provést pouze pomocí roztoků:

Aosept Plus s HydraGlyde

Vynikající očištění čoček díky patentovanému složení s trojitým účinkem. Čistí čočku do hloubky, uvolňuje nečistoty a usazeniny, zlepšuje odstraňování proteinů. Vhodný i pro citlivé nositele.

Aosept

Jedinečné peroxidové složení zaručuje vhodnost i pro ty nejcitlivější oči, tedy i alergiky. Čočku uložíte do speciálního pouzdra a přidáte roztok, čímž se spustí chemická reakce. Aosept začne bublat, a tím se spustí čištění čočky, neutralizace a odstranění všech nežádoucích usazenin. Na konci celého procesu v pouzdře zbyde jen fyziologický roztok. Balení roztoku Aosept obsahuje speciální pouzdro. Tato přeměna, a tedy i čištění čoček, musí trvat minimálně 6 hodin.

Alergie a kontaktní čočky

Když trpíte sezónními alergiemi, oči i bez čoček svědí, slzí, jsou zarudlé, jednodenní čočky jsou většinou jediným řešením. Každé ráno rozbalíte novou čočku a na konci dne ji zlikvidujete. Nedochází ke kumulaci alergenů na povrchu čočky. Někteří alergici popisují pocity, jako by jim čočka chránila rohovku před působením okolních alergenů.

Opti-Free PureMoist

Revoluční systém dezinfekce a čištění. Efektivně ničí mikroby a plísně, ale zároveň je až 10x méně toxický pro oči a dokonce podporuje regeneraci buněk rohovky. Zaručuje pohodlí až 16 hodin.

SoloCare Aqua

Dezinfikuje, uchovává a hydratuje. Jeho předností je dokonalá hydratace pomocí složky Hydrolock, díky které zůstávají čočky zvlhčené po celý den.

Options Multi

Víceúčelový roztok vhodný pro všechny měkké kontaktní čočky a zejména pro péči o silikon-hydrogelové čočky. Složení je optimálně vyvážené, podobné lidským slzám – zaručuje dostatečnou účinnost a zároveň minimalizuje podráždění oka.

Renu

Oplachuje, dezinfikuje a zároveň čočky hydratuje. Odstraňuje usazené proteiny a lipidy obsažené v slzách.

Oční kapky pro unavené oči

Plní funkci především hydratační, a tak ulevují namáhaným očím. Jejich použití je vhodné při intenzivní práci s počítačem, na konci dne a v prašných nebo jinak znečištěných podmínkách.

Všechny námi doporučené oční kapky lze aplikovat na kontaktní čočky.

Optive

Pomáhají při pocitu suchého oka, ulevují při podráždění způsobeném prachem, pyly, námahou nebo při oslnění, práci s počítačem, v zakouřeném prostředí, při jízdě autem, v letadle atd.

Systane Ultra

Pokud se často vyskytujete v klimatizovaném prostředí nebo pracujete dlouho na počítači, může se vám narušit slzný film, který udržuje oči vlhké a chrání je. Systane Ultra podporují funkci slzného filmu.

Hylo-COMOD

Pro zvlhčení očního povrchu při pocitu suchého oka, pocitu tlaku, pocitu cizího tělesa v oku, při únavě nebo pálení očí. Rozprostře se rovnoměrně, a proto působí dlouhodobě a neodplaví se ihned po aplikování.

Refresh

Poskytují okamžitou, zklidňující úlevu a déletrvající komfort. Svým složením se kapky blíží složení přirozených slz. Pro zlepšení komfortu vkápněte 1 kapku na každou čočku z vnitřní strany ještě před nasazením.

Blephagel – gel pro hygienu očí

Hypoalergenní čistící gel na bázi vody pro každodenní hygienu citlivých očních víček a okolí očí. Je velice vhodný pro nositele čoček, nepoškozuje buňky pokožky a nedráždí ani při vniknutí do oka. Zároveň působí antibakteriálně a pomáhá udržet správné pH, zvláčňuje, zklidňuje podrážděná víčka a poskytuje pocit úlevy. Blephagel je bez parfemace a alkoholu, má protizánětlivý účinek a kyselina hyaluronová obnovuje elasticitu víček a regeneruje je. Po použití se neoplachuje.