V případě lyžování existuje několik možností volby dioptrických brýlí. Záleží, zda jde o sjezdové lyžování /snowboarding či běh, a také na osobní preferenci uživatele.

Z našeho pohledu nejednoduší variantou je koupě lyžařských brýlí, pod které se vejdou vlastní celé dioptrické brýle nebo je nahradíme klipem ve tvaru motýla. Tykadla klipu se opřou do záhybů lyžařských brýlí a tím nahradí dioptrické brýle. Výhodou klipu je, že umožňuje libovolný výběr mezi módními lyžařskými brýlemi.

 

Nevýhodou je, že v případě, že se na dálku neobejdete bez dioptrické korekce, nemůžete lyžařské brýle odložit. Z toho vyplývá, že je vhodné mít u sebe doplňkové brýle, např. pro posezení v restauraci.

Pořízení dobře padnoucích a sportu vyhovujících brýlí je vhodné vždy řešit s odborníkem, který je v této problematice vyškolen.

vyberte si nejbližší prodejnu

Stejně jako dělíme lyže na běžky a sjezdovky, můžeme rozdělit i lyžařské sportovní brýle.

Běh na lyžích

Pro běh na lyžích jsou jednoznačně vhodné sportovní brýle s PROHNUTÝMI ŠTÍTOVÝMI SKLY. Takové brýle poskytují široké zorné pole, perfektní anatomické přizpůsobení obličeji, dobrou cirkulaci vzduchu důležitou proti zamlžování, umožňují výměnu barevných filtrů (výměnu barevných skel).

Materiál obrouček je odolný proti teplotním změnám a jsou často opatřeny protiskluzovými komponenty. Nejčastěji je to nosník a stranice. Pokud jsou tyto sportovní brýle nošeny i na sporty s ochrannou helmou, stranice v drtivé většině vyhovují i pro vložení pod helmu.

Sjezd na lyžích a snowboardu

Pro sjezd na lyžích jsou často preferovány brýle “NA GUMU”. Takové brýle poskytují především tepelnou ochranu a jsou módní součástí vybavení. Jejich nákup by měl být spojen se zkouškou společně s ochrannou helmou. Brýle a helma musí tvořit dokonalý celek, vzájemně přiléhat tak, aby nevznikala mezera mezi brýlemi a obličejem.

Sjezdové brýle je však velmi dobré vnímat nejen jako módní doplněk, ale především jako ochranu zraku, tedy prostředek pro vylepšení vidění. Proto doporučujeme vybírat takové brýle, které umožňují výměnu barevnosti zorníků. Mohou být protisluneční, do mlhy, na noční sjezdování, s ochranou proti infračervenému a modrému světlu.

Věnujte proto péči výběru brýlí s dobrým systémem výměny zorníků, aby při manipulaci s nimi nedocházelo k poškození fólií a jejich povrchových úprav (odření, prasknutí).

U lyžařských štítových brýlí na gumu doporučujeme vybírat modely se systémem dvojitých skel, která mezi sebou mají vakuum. Toto vakuum zabraňuje přenosu chladu na povrch vnitřního skla a společně s důkladným odvětráváním a anti-fog vrstvou zajišťují absolutní nemlživost brýlí za různých klimatických podmínek. Zajistí průhlednost skel v pohybu, i v okamžiku, kdy zastavíme.

Jedním z nejdůležitějších parametrů u použití sportovních brýlí je kvalitní ochrana zraku před poškozením světlem. V možnostech POVRCHOVÝCH VRSTEV A FILTRŮ je opravdu výběr, stejně tak je rozmanitá nabídka různých DRUHŮ SKEL.

více o sportovních dioptrických sklech

Jestliže chcete, aby Vám brýle opravdu dobře sloužily, vyhledejte odborníky v Horus Optik, kteří jsou v této oblasti dobře proškoleni.

NYNÍ SPORTOVNÍ DIOPTRICKÉ BRÝLE S NOVOROČNÍ SLEVOU – CHCI ZJISTIT VÍCE ZDE