Na začátku Optika Jana, v současnosti Horus Optik = Optika Anděl, Andělová

V roce 1991 založili Jana a Zdeněk Horký rodinnou firmu Optika Jana. Hlavním cílem v té době bylo vylepšování vzhledu brýlí a zvyšování jejich kvality.

Zakladatelky-Horus-OptikV roce 1995 jsme se přejmenovali na Optika Horus a vytvořili první logo a nový interiér. O dva roky později přivezly sestry Zdeňka Medřická a Petra Horká z Paříže brýle bez obrub MINIMA s nápadem vytvářet kreativní tvary skel dle přání každého zákazníka. To dalo vzniknout Atelieru Kreativ ve spolupráci s EYE 2000.

V roce 1999 jsme otevřeli pobočku na I. P. Pavlova, do vedení firmy přišla Bc. Petra Horká, dnes Andělová. Vzdělání optometristy nám umožnilo na nové pobočce rozšířit služby o měření ostrosti zraku a aplikaci kontaktních čoček.

V Praze jsme postupně vybudovali další pobočky Horus Optik.

V současnosti se na vedení společnosti zahrnující čtyři samostatné optiky podílí Bc. Petra Andělová a Vladimír Anděl. Optika a jména  Anděl, Andělová je v tomto oboru spjato se strategií poctivých služeb a řešeními na míru zákazníkům. Přestože Horus Optik je nakloněn vývoji a neustálým změnám, na tomto povědomí nechce nic měnit:-)