Trendy nošení brýlí se rychle mění. Zatímco, dříve se brýle nosily spíše z donucení a tlak byl zejména na funkčnost. V současnosti jde spíše o to, jak brýle člověka dokreslí, zvýrazní a podtrhne jeho přirozenost. Nebývá výjimkou, že si lidé nechávají zasklít čirá, bezdioptrická skla, jen aby byli trendy v moderních obrubách.

Již v historii najdeme několik známých průkopníků módy brýlových obrub. Ze zahraničí bychom připomněli britského zpěváka Eltona Johna, který svět nemálokrát šokoval svým outfitem včetně kreativních brýlí. Na národní scéně se určitě shodneme na Nadě Urbánkové, která v době totality experimentovala s velmi výraznými obroučkami, často vlastnoručně kreativně zpracovanými.

V současnosti jsou nejžhavější módou brýle v retro stylu. Jde o typy brýlí zejména kulatějšího tvaru, ideálně z 50., 60. a 70. let. Jde ale i o brýle, které běžně vídáte například ve filmech pro pamětníky nebo které si pamatujete ze svého mládí. Zkrátka na výběr je dnes hodně typů a materiálů, společné však mají jedno – výrazný design, který podtrhne Vaši osobitost.

V Horus Optik jdeme s trendem prodejna v bělehradské ulici

má pro Vás připraveny nové modely. 

Přijďte si je vyzkoušet!