Presbyopie (vetchozrakost)Jedná se o progresivní a víceohniskové čočky na všechny vzdálenosti. Jsou vhodné po 40. roce života, kdy se začíná projevovat ztráta schopnosti oka zaostřovat – tzv. presbyopie (vetchozrakost).

Multifokální čočky jsou určené pro ty, kteří:

  • potřebují různé brýle na blízko a na dálku,
  • potřebují brýle na dálku a na blízko je musí sundat,
  • potřebují brýle na čtení a na dálku nenosí nic.

Multifokální brýlové čočky umožňují hladký přechod z vidění do dálky přes vidění do střední vzdálenosti až po vidění do blízka a zároveň minimalizují všechny přechodové korekce. To znamená, že mají odstupňovanou optickou mohutnost, zmírňují tak namáhání očí a umožňují co nejpřirozenější vidění. Vyrábějí ve všech indexech lomu v čirém, samozabarvovacím i slunečním – tónovaném provedení, s různými povrchovými úpravami.

Chcete-li poznat přirozené vidění na vlastní oči, přijďte k nám a my vám poradíme, jaký typ brýlové čočky je pro vás nejvhodnější.

Horus Optik je specialistou Master of  Vision, naše odbornost a přístrojové vybavení jsou zárukou maximální kvality pro váš zrak.

Garance zrakové pohody

Od roku 2011 ručíme za 100% spokojenost s viděním na progresivní – multifokální brýlové čočky VARILUX. Tuto záruku poskytujeme exkluzívně členům Horus Klubu. Pokud nejste členem klubu, můžete se jím stát vyplněním přihlášky v některé z našich optik.

Pokud nebudete do 30 dnů se zakoupenými multifokály VARILUX spokojení, v rámci garance je nahradíme čočkami s jiným progresivním designem. Pokud ani tato výměna nepovede k vaší zrakové pohodě, vyrobíme brýle na dálku, blízko, počítač apod. Podmínkou garance je kontrola Vašich dioptrií naším specialistou – jedině tak můžeme zaručit správné dioptrické hodnoty, a tím i optimální podmínky pro výrobu multifokálních brýlí.

Brýle jsou zdravotnickým prostředkem určeným pro korekci zraku.