Tvrzení

Nanáší se oboustranně a zvyšuje odolnost poškrábání čočky. Nejčastější způsoby jsou tvrzení lakem nebo křemičitým pískem.

Antireflex

Minimalizuje tvorbu odrazů na povrchu čočky a uživateli poskytuje čistý a odrazy nerušený pohled, omezuje i únavu očí.

Hydrofobní a olejofobní vrstvaHydrofobni-vrstva

Skládá se z antireflexní vrstvy, na které je nanesena další speciální vrstva zajišťující maximální vyhlazení povrchu a jeho odpudivost pro vodu a ostatní nečistoty. Čočka opatřená hydrofobní vrstvou vyniká velmi snadnou údržbou – neulpívají na ní nečistoty a při kontaktu s vodou nebo vysokou vlhkostí se na ní vytvářejí jednotlivé, snáze stékající a odstranitelné kapky.

Crizal

Firma Essilor vyvinula speciální úpravu Crizal, která chrání oči proti nepřátelům jasného vidění.

  • Crizal Forte UV – vrstva, která je navíc antistatická. To znamená, že při čištění nepřitahuje okolo poletující částečky prachu a je velmi odolná proti poškrábání. Všechny brýlové čočky Crizal nabízejí tu nejlepší UV ochranu.
  • Optifog – nová technologie proti zamlžování. Utřením brýlové čočky utěrkou Optifog Smart aktivujete účinky proti zamlžování.
  • Prevencia – předchází předčasnému stárnutí Vašich očí selektivním filtrováním škodlivého světla. Zachovává Vaši celkovou pohodu propouštěním pouze nezbytného viditelného světla.