Sluneční tónované brýlové čočky

Oči je důležité chránit po celý rok. V zimě, kdy se paprsky odrážejí od sněhu, je UV záření škodlivější než v létě. Důležité je, aby tmavá skla obsahovala UV filtr. Většinou se vyrábí do 400 nm, škodlivé paprsky jsou do 380 nanometrů.

V Horus Optik umíme vyrobit sluneční dioptrické brýle pro různé aktivity i do prohnutých obrub.

Tónované brýlové čočky

Plastové čočky lze barvit dle požadavků zákazníka v širokém spektru barevných odstínů a intenzity zabarvení. U hotových slunečních brýlí se často setkáváme se zjednodušeným označením míry zabarvení v číselném odstupňování – kategorie 0–4.

Gradal-vyrezGradál

Barva může být nanesena rovnoměrně po celé ploše, ale také postupně, neboli gradačně (v horní části nejtmavší, směrem ke spodnímu okraji zabarvení slábne). Takto zabarvená skla jsou vhodná zejména pro řidiče.

 

GradálGradální zabarvení v místnosti?  ANO!

Svěží závan elegance a švihu z Vás bude vyzařovat, pokud si do svých brýlí necháte zabrousit tónovaná skla. Není nutné nosit barevná skla jen ven, ale vzhledem k možnosti volby stupně zabarvení jsou vhodná i pro běžné nošení v místnosti.

Vdechni svým brýlím, nový život brýlovými čočkami s gradálním zabarvením.

PolarizacePolarizační brýlové čočky

Polarizační filtr eliminuje horizontálně odražené světlo a odstraňuje tak nepříjemné a oslňující odlesky od lesklých vodorovných ploch jako je mokrá vozovka, hladina vody, lesknoucí se palubní deska automobilu apod. Tyto čočky jsou vhodné do slunečních brýlí pro celoroční nošení, ale především pro řidiče, rybáře, lyžaře či jiné sportovní aktivity.

 

Zrcadlova-uprava-vyrezZrcadlová úprava

Nanáší se na přední plochu plastové čočky a přispívá k ochraně očí před přímým zasažením slunečních paprsků, čímž minimalizuje poškození zraku. Pro větší komfort vidění je na zadní ploše nanesena antireflexní vrstva se zeleným, zbytkovým odleskem.

Speciální čočky pro řidiče

eyedrive_1200x1200-czUnikátní spojení fotochromatické (samozabarvovací) a polarizační čočky. Jedná se o čočku nereagující pouze na UV záření, ale i na viditelné světlo. Zabarvuje se jak na venkovním světle, tak i za sklem v automobilu a svým základním zabarvením ve žlutozeleném odstínu zvyšuje kontrast za zhoršených světelných podmínek (šera, mlhy). Díky polarizaci eliminuje oslnění od lesklých horizontálních ploch – odlesk od palubní desky, sluncem ozářená mokrá vozovka apod.

Brýle jsou zdravotnickým prostředkem určeným pro korekci zraku.