V Horus Optik nabízíme širokou škálu doplňků a příslušenství. Navštivte nás a nechte si poradit našimi zkušenými odborníky. Seznam našich poboček s kontaktními údaji naleznete zde.

Lupy

Nejen pro seniory se zrakovým handicapem.

 • do kapsy,
 • s osvětlením,
 • závěsné,
 • malé, velké, kulaté, hranaté…

Doplňky k brýlím

Vhodně zvolené doplňky prodlouží životnost Vašich brýlí.

 • pouzdra – různé velikosti, tvary i designy,
 • čistící utěrky – klasické, s motivy, proti zamlžování,
 • spreje – čistící i proti zamlžování,
 • šňůrky – bavlněné, silikonové, řetízky, pro děti i sportovce,
 • čistící sady – velmi vhodné i jako dárek,
 • ultrazvuky,
 • sluneční klipy na dioptrické brýle.

Brýle jsou zdravotnickým prostředkem určeným pro korekci zraku.

Příslušenství ke kontaktním čočkám

Důkladné očištění a dezinfekce je při nošení kontaktních čoček zásadní pro zdraví očí.

 • pouzdra na kontaktní čočky – jednoduchá i originální,
 • pinzety – pro snazší a bezpečnější manipulaci, hygienu a aplikaci.

Roztoky

Desinfekci a hydrataci můžete provést pouze pomocí roztoků:

Aosept Plus s HydraGlyde

Vynikající očištění čoček díky patentovanému složení s trojitým účinkem. Čistí čočku do hloubky, uvolňuje nečistoty a usazeniny, zlepšuje odstraňování proteinů. Vhodný i pro citlivé nositele.

Aosept

Jedinečné peroxidové složení zaručuje vhodnost i pro ty nejcitlivější oči, tedy i alergiky. Čočku uložíte do speciálního pouzdra a přidáte roztok, čímž se spustí chemická reakce. Aosept začne bublat, a tím se spustí čištění čočky, neutralizace a odstranění všech nežádoucích usazenin. Na konci celého procesu v pouzdře zbyde jen fyziologický roztok. Balení roztoku Aosept obsahuje speciální pouzdro. Tato přeměna, a tedy i čištění čoček, musí trvat minimálně 6 hodin.

Alergie a kontaktní čočky

Když trpíte sezónními alergiemi, oči i bez čoček svědí, slzí, jsou zarudlé, jednodenní čočky jsou většinou jediným řešením. Každé ráno rozbalíte novou čočku a na konci dne ji zlikvidujete. Nedochází ke kumulaci alergenů na povrchu čočky. Někteří alergici popisují pocity, jako by jim čočka chránila rohovku před působením okolních alergenů.

Opti-Free PureMoist

Revoluční systém dezinfekce a čištění. Efektivně ničí mikroby a plísně, ale zároveň je až 10x méně toxický pro oči a dokonce podporuje regeneraci buněk rohovky. Zaručuje pohodlí až 16 hodin.

SoloCare Aqua

Dezinfikuje, uchovává a hydratuje. Jeho předností je dokonalá hydratace pomocí složky Hydrolock, díky které zůstávají čočky zvlhčené po celý den.

HY Care

Víceúčelový roztok vhodný pro všechny měkké kontaktní čočky a zejména pro péči o silikon-hydrogelové čočky. Složení je optimálně vyvážené, podobné lidským slzám – zaručuje dostatečnou účinnost a zároveň minimalizuje podráždění oka.

Oční kapky pro unavené oči

Plní funkci především hydratační, a tak ulevují namáhaným očím. Jejich použití je vhodné při intenzivní práci s počítačem, na konci dne a v prašných nebo jinak znečištěných podmínkách.

Všechny námi doporučené oční kapky lze aplikovat na kontaktní čočky.

 

Systane Ultra

Pokud se často vyskytujete v klimatizovaném prostředí nebo pracujete dlouho na počítači, může se vám narušit slzný film, který udržuje oči vlhké a chrání je. Systane Ultra podporují funkci slzného filmu.

Refresh

Poskytují okamžitou, zklidňující úlevu a déletrvající komfort. Svým složením se kapky blíží složení přirozených slz. Pro zlepšení komfortu vkápněte 1 kapku na každou čočku z vnitřní strany ještě před nasazením.

Brýle a kontaktní čočky jsou zdravotnickým prostředkem určeným pro korekci zraku.