Chcete sluneční brýle ve Vašich dioptriích?
Máte možnost si vybrat!

SlunecniDnes jde dioptrickou korekci zabrousit do většiny slunečních brýlí (např. Ray Ban, Versace, Inface, Armani, Dior) nebo do kterékoli dioptrické obruby. Správně zvolené tónované čočky dle Vašich požadavků Vám zajistí komfortní vidění i na slunci.
Oči je důležité chránit po celý rok. V zimě, kdy se paprsky odrážejí od sněhu, je UV záření škodlivější než v létě. Důležité je, aby tmavá skla obsahovala UV filtr. Většinou se vyrábí do 400 nm, škodlivé paprsky jsou do 380 nanometrů.

Celoplošně zabarvené brýlové čočky
slunecni-celoplosne   slunecni-celoplosne1

Lze je barvit dle požadavků zákazníka, v širokém spektru barevných odstínů a intenzity zabarvení. U hotových slunečních brýlí se často setkáváme se zjednodušeným označením míry zabarvení v číselném odstupňování: kategorie 0–4.

Gradál
slunecni-gradal   slunecni-gradal1

Barva není nanesena rovnoměrně po celé ploše, ale postupně, neboli gradačně (v horní části nejtmavší, směrem ke spodnímu okraji slábne zabarvení). Takto zabarvená skla jsou vhodná zejména pro řidiče.

Zrcadlová úprava
slunecni-zrcadlo1   slunecni-zrcadlo

Nanáší se na přední plochu plastové čočky. Přispívá k ochraně očí před přímým zasažením slunečních paprsků a tím minimalizuje poškození zraku. Pro větší komfort vidění je na zadní ploše nanesena antireflexní vrstva se zeleným zbytkovým odleskem.

Polarizační brýlová čočka
Polarizace

Eliminuje horizontálně odražené světlo. Odstraňuje nepříjemné a oslňující odlesky od lesklých vodorovných ploch jako je mokrá vozovka, hladina vody, lesknoucí se palubní deska automobilu a podobně. Vhodné do slunečních brýlí pro celoroční nošení a především pro řidiče, rybáře, lyžaře a jiné sportovní aktivity.

Drivewear
drivewear

Unikátní spojení fotochromatické (samozabarvovací) a polarizační čočky. Jediná čočka nereagující pouze na UV záření, ale i na viditelné světlo, zabarvuje jak na venkovním světle, tak i za sklem v automobilu. Svým základním zabarvením (žlutozelený odstín) zvyšuje kontrast za zhoršených světelných podmínek (šero, mlha). Díky polarizaci eliminuje oslnění od lesklých horizontálních ploch (odlesk od palubní desky, sluncem ozářená mokrá vozovka apod.)

V Horus Optik vyrábíme sluneční dioptrické brýle pro různé aktivity i do prohnutých obrub.