Proč je důležité mít extra brýle určené na sport?

Pravděpodobnost mechanického poškození očí bez sportovních brýlí při sportu bývá stejně velká jako poškození oka při použití klasických brýlí neurčených na sport. Nevhodné obruby bývají samy příčinou poškození oka nebo jeho okolí při nárazu.

Moderní sportovní brýle nám zajistí:

 • Vylepšení sportovních výkonů díky:
  • přesnějšímu vidění i v periferii a rychlejší reakci
  • snížení nebo zamezení slzení způsobené například proděním vzduchu
  • vylepšení barevného vidění v různých světelných podmínkách (zušlechtěná skla s filtry a vrstvami vylepšujícími podmínky vidění za mlhy, sněžení, ostrým sluncem, nočním viděním).
  • pevnému posazení brýlí na obličeji při pohybu (schopnost anatomického přizpůsobení obrub a skel obličeji a celková aerodynamičnost).
 • Pohodlí a správný dynamický vzhled při sportu.
 • Ochranu očí před mechanickým poškozením (samotný typ obruby brýlí, výběr skel, možnosti uchycení dioptrických skel do sportovních brýlí).
 • Ochranu zraku před poškozením světlem (barevné filtry a ochranné vrstvy skel – antireflex, UV a IR filtr).
 • Větší odolnost sportovních brýlí než brýlí s klasickými obrubami.
 • Zabezpečení brýlí proti ztrátě či utopení brýlí.
 • Komfort v pohybu (potítka, zamezení proudění vzduchu, utěsnění brýlí proti vodě).

více o sportovních dioptrických sklech

Zatímco u běžných brýlí většinou řešíme jen estetické požadavky a typ optické korekce, u sportovních brýlí k tomu musíme připočítat DRUH SPORTU A FYZIKÁLNÍ PODMÍNKY, ve kterých sport probíhá. Zde se opravdu bez pomoci zkušeného optika neobejdeme!

vyberte si nejbližší prodejnu

Výběr sportovních brýlí z pohledu typu obruby

Přestože se nároky na sportovní vybavení zvyšují a univerzálnost nebývá vhodná pro náročné situace, existují brýle, které jsou univerzální a vyhovují rekreačním i vrcholovým potřebám. Brýle jsou stavebnicovým systémem složeny tak, aby v nejodlehčenější variantě vyhovovaly indoorovým sportům a postupným dovybavením splňovaly potřeby pro sjezdové lyžování i pohyb ve vysokohorských podmínkách, ve vzduchu, na vodě.

 

Sportovní dioptrické brýle UZPŮSOBENÉ PRO KONKRÉTNÍ SPORTY je lepší probrat osobně se zkušeným optikem. Ne všechny varianty jsou vhodné pro každou dioptrickou korekci. Brýle se liší zejména ve způsobu uchycení skel.

vyberte si nejbližší prodejnu

Možnosti uchycení dioptrických skel do sportovních brýlí

Dioptrická korekce je zabroušena přímo jako aerodynamicky PROHNUTÁ SKLA. Vhodné pro dioptrie nižší do 5,00 dpt. Velmi oblíbeným provedením jsou samozabarvovací skla, která umožňují nepřetržité nošení. Takové brýle se neodkládají po celou dobu dovolené.

 

Sportovní brýle ve sportovním stylu s ROVNÝMI SKLY. Tato varianta se od předchozí na první pohled neliší. Ve spojení se skly z polykarbonátu jsou skvělým řešením pro všestranné použití pro sportovce. Neexistují zde dioptrické limity, můžeme vyrobit vysoké dioptrické hodnoty. Sportovní styl brýlí nesplňuje všechny požadavky pro vrcholový sport, ale v každém případě jsou vyrobeny z materiálu, který je odolný, neklouzavý a esteticky sportovně vyladěný.

Dioptrická korekce je zasazena do brýlí v podobě VNITŘNÍHO KLIPU. Ten je vhodný pro dioptrie vyšší nad 5,00 dpt. Jedná se o variantu cenově příznivější. Tato varianta též umožňuje kombinovat brýle s kontaktními čočkami.

Využití kontaktních čoček při sportu

KONTAKTNÍ ČOČKY pro sport jsou další způsob řešení dioptrické korekce pro sport. Nejlepší variantou včetně vodních sportů jsou jednodenní kontaktní čočky. Tento druh nevyžaduje údržbu, každý den se rozbalí nový pár kontaktních čoček. Do terénu doporučujeme vzít náhradní pár kontaktních čoček nebo malý roztok pro případ, kdy je třeba čočky vyndat, opláchnout a zpět nasadit.

Existuje VELKÉ MNOŽSTVÍ PŘÍSLUŠENTSVÍ k brýlím pro vylepšení sportovních výkonů, se kterým Vám rádi poradí naši specialisté.

 

Výběr sportovních brýlí, který najdete na našich prodejnách Horus Optik, je opravdu pestrý!

Brýle jsou zdravotnickým prostředkem určeným pro korekci zraku.