Kolekci je přehlednější členit spíše podle typů obrub. Ty se liší konkrétním provedením, rozměry a barevnou škálou. Vzhledem k jejich širokému rozsahu doporučujeme pro jednoduchou orientaci katalog Minima.

Různé typy a barvy obrub lze kombinovat s různými tvary čoček – originálními, jednoduchými z Francie, nebo kreativními z našeho českého Ateliéru Kreativ.

Dětské

Minima_detskaDětské obruby se liší nejen menšími rozměry, ale i zvýšenou pozorností věnovanou pevnosti a bezpečnosti brýlí. Nosníky u dětských modelů jsou vždy uchyceny pomocí šroubků. Do dětských modelů doporučujeme vsazovat tzv. trivexové čočky, které jsou velmi pružné a pevné.

Při změně dioptrií můžete dítěti vybrat větší tvar skel a není potřeba pořizovat novou obrubu.

Výhody dětských brýlí Minima:

  • nenápadné, lehké, neobtěžují,
  • brýle rostou s dítětem až do juniorského věku,
  • nealergické,
  • prakticky nerozbitné.

Výběr dětských brýlí najdete zde.

Sluneční

Minima_slunecniSluneční modely jsou vyráběny s obyčejnými nebo polarizačními čočkami. Polarizační filtr eliminuje průchod odlesků odražených od vodorovných ploch do oka a tím zajišťuje komfortnější vidění. Jsou vhodné zejména pro řidiče nebo při pobytu na sněhu a u vody. Odstranění odlesků odrážejících se od vodní hladiny vám umožní vidět třeba i ryby pod vodou.

Specifikace slunečních brýlí Minima:

  • lehké, odolné,
  • antialergické,
  • lze zvolit čočky v dioptrické korekci,
  • se zcela nebo zčásti tónovanými skly,
  • s možností samozabarvovacích skel,
  • polarizační, zrcadlová či antireflexní povrchová úprava.

Výběr slunečních brýlí najdete zde.

Sluneční klipy

Minima_slunecni-clipVelmi praktickým doplňkem brýlí Minima jsou přídavné sluneční klipy, Minima clip. Na vroubkové varianty obrub se nasazuje zezadu. Na šroubek, který drží čočku v obrubě, se dá speciální matička. Ze sluneční folie se vyřízne klip v identickém tvaru s čočkou a vyrazí se do něj na nazální i temporální straně přesný otvor, díky kterému se klip na matku připne. Systém je velmi pevný, umístění ze zadní strany minimalizuje boční průchod slunečních paprsků mezi dioptrickou čočkou a klipem. Navíc je to velmi estetická varianta, klip nijak nenarušuje vzhled brýlí.

K dispozici je 7 barev klipů – 3 tmavé protisluneční a 4 světlé kosmetické. Tento způsob uchycení klipu na brýle má francouzský výrobce opět patentován.

U bezešroubkových variant obrub se dá použít tzv. Minimask. Brýle si nasadíte na obličej a pak přímo na obličeji si přes ně usadíte klip. Ten drží pomocí háčku na horní hraně klipu na nosníku brýlí a pérové stranice jej fixují na stranice brýlí.Tato varianta je na rozdíl od předchozí vizuálně dominantní.

Svatební

Minima_svatebni-vyrezOzdobte i brýle kamínky dle Vašeho stylu, třeba i certifikovanými brilianty.

Brýle jsou ozdobou a po šatech a účesu je to nejdůležitější část vašeho vzhledu. Brýle na svatbu mohou být nenápadné a jemné nebo kreativní a luxusní. Používají se zdobné nácvaky s kamínky, které se pro všední den sundají nebo vymění za barevné bez kamínků. Mohou se ozdobit skla brýlí, a to zabroušením briliantů nebo pomocí kamínků Swarovski. Svatební brýle je možné vyrobit i pro ženicha či malé družičky.

Proč si na svatbu pořídit nové brýle se dozvíte zde.