Jak vyřešit vývoj dětské krátkozrakosti

  • Myopii, neboli krátkozrakost, lze vyřešit, nikoliv jen korigovat. 
  • Nechte své děti vyšetřit včas! Krátkozrakost je ideální řešit co nejdříve, proto jsou speciální skla MiYOSMART určena primárně dětem.
  • Pokud necháte krátkozrakost vyrůst, je pravděpodobné, že se objeví související degenerativní onemocnění např. sítnice. Proto nečekejte na operaci laserem. Je důležité, aby vysoká myopie vůbec nevznikla.
  • Zvyšují se minusové dioptrie o -0,5 dpt ročně? Určitě  přijďte!

 

MiYOSMART - skla pro zastavení růstu dětské krátkozrakosti.

Skla MiYOSMART 

Progrese krátkozrakosti je spojená hlavně s růstem oka. Jak se oko zvětšuje, zvyšují se dioptrie. S vysokým stupněm myopie jsou spojena rizika se vznikem dalších očních degenerací. Při zvýšení krátkozrakosti o 1 dioptrii se riziko budoucího onemocnění očí zvyšuje o 58 %. (viz. studie, bod 2)

Hlavní řešení spočívá ve včasném zastavení růstu oka a díky tomu ke zpomalování růstu dioptrií a snížení rizika vzniku sekundárních zrakovým degenerací.

Výsledky dvouleté klinické studie ukázaly, že každodenní používání brýlových čoček MiYOSMART zpomalilo progresi krátkozrakosti v průměru o 60 % ve srovnání s nošením standardních jednoohniskových brýlových čoček. (viz. studie bod 3).

 

Jak takové řešení vypadá a potřebujeme nějaké podpůrné léky?

Vyšetření dětí probíhá vždy u vašeho očního lékaře, který předá recept na běžné brýle s hodnotami dioptrií. S tímto receptem přijdete k nám, poradíme se správným výběrem obruby a potřebné parametry změříme za pomoci speciálního přístroje Lenstar Myopia od společnosti Hoyab. Výroba brýlí trvá přibližně týden. 

MiYOSMART jsou brýlové čočky, které zabrousíme do velmi dobře padnoucích brýlí a děti je nosí stejným způsobem jako běžné brýle. Výběr dětských obrub není nijak omezen.

Brýlové čočky vypadají téměř stejně jako standardní brýlové čočky.

Do očí nekapeme žádné kapky a ani žádným jiným způsobem nezasahujeme do nitra oka. Jedná se o bezpečný a účinný neinvazivní způsob, vaše dítě může žít svůj život naplno.

Jak funguje technologie D.I.M.S. v MiYOSMARTu?

Brýlové čočky MiYOSMART s technologií D.I.M.S. (Defocus Incorporated Multiple Segments) korigují krátkozrakost pomocí malých kulatých segmentů, které vypadají jako včelí plástve. Jednotlivé segmenty (tečky) na povrchu skla jsou v podstatě malé plusové čočky.

Ve středu skla je zóna bez těchto teček a ta zprostředkovává nositeli perfektní ostré vidění. V širší zóně jsou již umístěné malé tečky s plusovými hodnotami, které mají za úkol defokusovat paprsky dopadající na stěny oka a tím nepodporovat růst oka. Jinými slovy, využití zaostřovací a rozostřovací oblasti zajišťuje jasné vidění a současně zvládá krátkozrakost. 

 

Jak si mohu ověřit, že brýle dobře fungují?

Čočky MiYOSMART nemusí být schopny řešit stavy jednotlivců ve 100 % případů. Je to z důvodu, že myopie vzniká z více příčin a MiYOSMART se zaměřuje především na zastavení růstu oka v předozadním směru. Mezi další faktory ovlivňující úspěšnost jsou jiná celková onemocnění nebo vyšší věk spotřebitelů.

Zda je řešení MiOSMART právě pro vás, umíme ověřit dvěma způsoby. Změřením délky oka a změřením progrese dioptrií. Měření provádíme za pomoci speciálního přístroje Lenstar  Myopia od společnosti Hoya. Tento přístroj pomáhá monitorovat a řídit výsledky léčby krátkozrakosti prostřednictvím biometrie a analytických vizualizací.  V HORUS OPTIK při kontrole vždy přeměříme dioptrie, abychom sami měli záznam o hodnotách plné korekce. Garantovaná hodnota je max. 0,5 dpt za rok.

 

Službu Dětská korekce (za účelem MiYOSMART - od 9 let) můžete využít pouze  v HORUS OPTIK Petrovice.

Čas pro službu Dětská korekce (za účelem MiYOSMART - od 9 let): 60 min.
Cena: Poradenství je v ceně brýlí.

Objednejte se zde

Co je to myopie?

Krátkozraké oko je větší nebo má vyšší lomivost paprsků (případně kombinace obojího). Toto způsobuje, že paprsky se propojí do ostrého obrazu dříve, než dopadnou na sítnici. Výsledkem je rozmazané vidění na dálku.

Pro korekci, prodloužení paprsků až na zadní stěnu oka, na sítnici, používáme mínusová skla. Vidění na dálku se zaostří a pokud jste mladší 45 let, vidíte do blízka s těmito brýlemi i bez brýlí. Když si brýle sundáte na blízko, musíte např. text posunout do vzdálenosti, ve které ostře vidíte bez brýlí.

 

Další možnosti, které pomáhají zpomalit růst krátkozrakosti

Snažte se trávit více času venku
Výzkum ukázal, že pobyt venku může snížit riziko krátkozrakosti a její progrese.

Nechávejte oči odpočinout
Snižte namáhání očí tím, že si budete dělat přestávky od intenzivního sledování obrazovky a činností na blízko, včetně čtení knihy nebo malování.

Podpořte oči filtrem na ochranu proti modrému světlu
Jak již v jiné kapitole píšeme. Světlo modré vlnové délky potřebujeme i k zdravému životu. Ale v případě velkého množství prostého světla vstupujícího do očí se snažme aspoň o zmenšení vlivu nejdráždivější vlnové délky a tím je modré světlo.

Chraňte oči také před intenzivním slunečním zářením
Čočky MiYOSMART Sun v samozabarvovacím provedení chrání také před intenzivním slunečním zářením, což poskytuje očím komfort a podporuje děti v nošení brýlí venku. 3,5–8 MiYOSMART Sun poskytují 100% ochranu před škodlivým UV zářením 3+ podle normy ISO8980-3 (2022) a snižují tak riziko dlouhodobého poškození očí.

V HORUS OPTIK samozabarvovací provedení dětských brýlí doporučujeme jako druhé doplňkové brýle, které jsou zabroušeny do takových obrub, aby splnily i nároky na sport, slunečních brýlí a odolných brýlí obecně. Dvoje brýle jsou vždy důležité.

Informace obsažené na této stránce jsou napsané tak, aby byly srozumitelné laické veřejnosti a nepředstavují lékařské poradenství. Před použitím čoček MiYOSMART se prosím poraďte se svým očním lékařem nebo optometristou, který vám poskytne další informace.

 

PŘINESTE SI RECEPT NA BĚŽNÉ DĚTSKÉ BRÝLE OD LÉKAŘE, VYROBÍME MIYOSMART... 

Brýle jsou zdravotnickým prostředkem určeným pro korekci zraku.

Doporučujeme
 

Naše prodejny mají otevřeno PO - PÁ, kromě svátků

HORUS OPTIK - Praha 7, Komunardů 10 HORUS OPTIK - Praha 2, Bělehradská 128 HORUS OPTIK - Praha 10, Ohmova 271 HORUS OPTIK - Praha 4, Hviezdoslavova 519/10a