Představení HORUS OPTIK

  • Tradiční oční optika s galerií. 
  • Naším hlavním cílem je jít s dobou a nabídnout vám to nejnovější z optiky, designu brýlových obrub i kontaktních čoček.

 

Pečujeme o váš zrak již od roku 1991!

Prvotřídní kvalita a originalita          

Nabízíme kvalitní designové brýle i brýle v ekonomické kategorii. Naší specialitou jsou vrtané brýle značky MINIMA, na českém trhu zcela jedinečný produkt. Brýle tu najde opravdu každý - od dítěte po seniora. 

Komplexní péče o zákazníka
Nabízíme celkový servis - konzultace, měření dioptrií, výběr nejvhodnějších obrub a brýlových skel, aplikace kontaktních čoček, poradenství v oblasti optických pomůcek a servis brýlových obrub.     

Tým odborníků
Naši optici a optometristé jsou odborníci, kteří vás provedou celým procesem výběru brýlí. Svět optiky je neustále se vyvíjející obor, a tak vzdělávání našich optiků a optometristů je pro nás samozřejmostí.

Rychlá doba zhotovení 
Vlastní dílna nám umožňuje pustit uzdu fantazii, a tak můžeme realizovat vaše nevšední přání. Standardní zakázky vyrobíme do 5-7dní, multifokální (progresivní) a výrobní skla do 3 týdnů. 

Objednejte se zde

Vývoj společnosti Horus Optik

1991 - Jana a Zdeněk Horký zakládají rodinnou firmu Optika Jana s první provozovnou na Komunardů 10. Hlavním cílem v té době bylo vylepšování vzhledu brýlí a zvyšování jejich kvality. Otevřena je další optika v Petrovicích.

1995 - Optika Jana se přejmenovává na Optika Horus. Je vytvořena první podoba loga a nový interiér prodejny Komunardů 10.

1997 - Sestry Zdeňka Medřická a Petra Horká přivážejí z Paříže brýle bez obrub MINIMA. Vzniká  nápad vytvářet kreativní tvary skel dle přání každého zákazníka. Tím vzniká Atelier Kreativ ve spolupráci s firmou EYE 2000.

1999 - Otevření prodejny Bělehradská 128 na I. P. Pavlova. Do vedení firmy přichází Bc. Petra Horká, dnes Andělová. Vzdělání optometristy umožnilo na nové pobočce rozšířit služby o měření ostrosti zraku a aplikaci kontaktních čoček.

2004 - Do vedení společnosti přichází Vladimír Anděl, zejména jako podpora ve finančních záležitostech.

2008 - Nové logo, nový design - pilotní optika v novém designu byla Starostrašnická 40. (Nabízelo se přejmenovat na Optika Anděl, ale v Praze na Andělu již vznikl Anděl optik.)

2012 - Finanční investice do počítačového systému, který umožnil propojit komunikaci mezi všemi obchody. Otevření prodejny na Hájích.

2014 - Změna názvu firmy na HORUS OPTIK.

2015 - Ve Velkých Popovicích se otevírá partnerský podnik Posezení u Andělky, který skýtá firmě možnost využití volnočasového prostoru. 

2016 - Ustanovení pravidelných zaměstnaneckých porad, které vedou k průběžnému zlepšování našich služeb.

2017 - Zahájení budování vlastního školicího systému, jež podporuje profesionalitu vlastních optiků a optometristů.

2018-2019 - Dokončení redesignu všech prodejen.

2022 - Nákup vlnových analyzérů WAM 800, které zásadním způsobem ovlivňují kvalitu poskytovaných služeb v oblasti vyšetření zraku a dalších moderních přístrojů na měření dioptrických hodnot a parametrů pro přesné zhotovování brýlí.

2023 - Spuštění webové galerie e-HORUS.

Příběh boha Hora (Egypt, Řecko)

 

Hledali jsme vhodnou paralelu k oboru a našli jsme ji v Egyptu a Řecku. Horus je mocný bůh oblohy a slunce se sokolí hlavou, reprezentující sílu a vítězství.

Jeho otec Usir (řecky Osiris) byl zabit Horovým strýcem Sethem. Jeho matka Isis kouzlem vrátila Usirovi život na dostatečně dlouhou dobu, aby mohl počít Hora. Pak Seth zabil Usira znovu a rozsekal na kousky jeho tělo, aby již nemohl být oživen. Aby Isis zabránila Sethovi v dalším vražedném konání, porodila a vychovala Hora v papyrových bažinách.

Když Horus dospěl do jinošského věku, bojoval se Sethem, aby pomstil otcovu smrt. V boji utrpěl poranění oka, ale nakonec vyhrál trůn v Horním i Dolním Egyptě. Horus pak reprezentoval sílu, vítězství a spravedlnost. Každý faraón ve starověkém Egyptě byl pokládán za žijící vtělení boha Hora.

Horus se objevuje jako sokolí hlava s velkým okem, které představuje třetí oko jasnovidectví. Toto oko nám pomáhá vidět pravdu. Příliš toho nenamluví a spíše jedná. Pomáhá se s danou situací lépe vypořádat.

 

 Objednejte se zde  

Brýle jsou zdravotnickým prostředkem určeným pro korekci zraku

Naše prodejny mají otevřeno PO - PÁ, kromě svátků

HORUS OPTIK - Praha 7, Komunardů 10 HORUS OPTIK - Praha 2, Bělehradská 128 HORUS OPTIK - Praha 10, Ohmova 271 HORUS OPTIK - Praha 4, Hviezdoslavova 519/10a
.