Sportovní dioptrické brýle

 • Komfortní vidění při všech sportovních aktivitách.

 

V HORUS OPTIK vám poradíme s dioptrickými brýlemi na kolo, lyže, snowboard, plavání...

Proč je důležité mít extra brýle určené na sport?

Pravděpodobnost mechanického poškození očí bez sportovních brýlí při sportu bývá stejně velká jako poškození oka při použití klasických brýlí neurčených na sport. Nevhodné obruby bývají samy příčinou poškození oka nebo jeho okolí při nárazu.

Co vše umí zajistit moderní sportovní brýle?

Vylepšení sportovních výkonů díky:

 • Přesnějšímu vidění i v periferii a rychlejší reakci.
 • Snížení nebo zamezení slzení způsobené například prouděním vzduchu.
 • Vylepšení barevného vidění v různých světelných podmínkách (zušlechtěná skla s filtry a vrstvami vylepšujícími podmínky vidění za mlhy, sněžení, ostrým sluncem, nočním viděním).
 • Pevnému posazení brýlí na obličeji při pohybu (schopnost anatomického přizpůsobení obrub a skel obličeji a celková aerodynamičnost).
 • Pohodlí a správný dynamický vzhled při sportu.
 • Ochranu očí před mechanickým poškozením (samotný typ obruby brýlí, výběr skel, možnosti uchycení dioptrických skel do sportovních brýlí).
 • Ochranu zraku před poškozením světlem (barevné filtry a ochranné vrstvy skel – antireflex, UV a IR filtr).
 • Větší odolnost sportovních brýlí než brýlí s klasickými obrubami.
 • Zabezpečení brýlí proti ztrátě či utopení brýlí.
 • Komfort v pohybu (potítka, zamezení proudění vzduchu, utěsnění brýlí proti vodě).

Zatímco u běžných brýlí většinou řešíme jen estetické požadavky a typ optické korekce, u sportovních brýlí k tomu musíme připočítat DRUH SPORTU A FYZIKÁLNÍ PODMÍNKY, ve kterých sport probíhá.

Vyhledejte pomoc zkušeného optika.

Objednejte se zde

Sportovní dioptrické brýle by vám měly bezvadně sedět a navíc vyhovovat druhu sportovní aktivity, pro kterou je budete využívat. V naší nabídce najdete vhodné varianty pro indoorové sporty, ale pro cyklistiku, lyžování, pobyt na horách a ve vodě. 

Kompletní nabídku sportovních brýlí naleznete ZDE

Doporučujeme pořízení samozabarvovacích či slunečních sportovních brýlí. Získáte tak 2v1 – přispějete ke kvalitě svého sportování a současně chráníte zrak před sluncem.

V Horus Optik pořídíte zajímavé sportovní obruby přímo na míru vašemu sportu. Za dvě skla do sportovních obrub zaplatíte od 1.370 Kč výše. 

 

Sportovní dioptrické brýle je vždy lepší řešit se zkušeným optikem, který zná všechny možnosti. Společně vyberete tu nejvhodnější pro vás.

Navštivte naše prodejny HORUS OPTIK

Objednejte se zde

Brýle jsou zdravotnickým prostředkem určeným pro korekci zraku.

Naše prodejny mají otevřeno PO - PÁ, kromě svátků

HORUS OPTIK - Praha 7, Komunardů 10 HORUS OPTIK - Praha 2, Bělehradská 128 HORUS OPTIK - Praha 10, Ohmova 271 HORUS OPTIK - Praha 4, Hviezdoslavova 519/10a